Film on ICORN and exiled writers

Beş sürgündeki yazarların hikaye ve ICORN hakkında bu kısa 6 dakika Film belgesel bir alıntıdır Sessizlik veya Sürgün Marion Stalens tarafından. Film 5 yıl uzun fon ile yapılan hayat için Shahrazad-Hikayeler projesi, 6 ICORN üye kentler arasında bir AB tarafından finanse edilen işbirliği projesi.

Fotoğraf: ICORN ilgili sürgüne yazarlar. Alıntı Bkz Silence veya Sürgün You Tube Marion Stalens tarafından.

 

Belgesel: Sessizlik veya Sürgün

Sessizlik veya Sürgün (2012) konuşma özgürlüğü onların peşinde, kendi toprakları kaçmak ve onların yeni ev sahibi ülkede yeni bir hayat kurmak zorunda kaldılar, beş sürgün yazarların hayatlarına samimi bir görünüm alır bir belgesel. Bu yazarlar sayesinde, film, şiddet saçma ve adaletsiz bir dünya hikaye anlatır.

Philo Ikonya ve Mana Neyestani - - belgeselde profilli beş yazar, dört güçlü ICORN ağına bağları ve yazarların iki tane var Oslo ve Paris ICORN konuk yazarlar sırasıyla edilir. Diğer yazarlar Horacio Castellanos Moya (El Salvador / Iowa City), Svetlana Alexievitch (Beyaz Rusya / Stockholm), ve Ma Jian (Çin / Londra) bulunmaktadır.

Film yaşam projesi, 6 ICORN üye kentler arasında AB tarafından finanse edilen işbirliği projesi için 5 yıl uzun Shahrazad Stories fon ile yapıldı.

 

Silence veya Sürgün Marion Stalens

Marion Stalens son 20 yıldır bir fotoğrafçı olarak çalışmaktadır. Onun görüntüleri gazete ve dergilerde Fransa'da ve yurtdışında yayınlanmış ve çok sayıda sergiye özellikli olmuştur. O 2001 yılında filmler yapmaya başladı ve onun çalışma içerir Juliette Binoche: Eskizler Bir Portre için (2009), Davetiye Fransa bırak (2007), ve Uzlaşma Apartheid sonu sonra Güney Afrika'da on yıl hayatını belgeleyen (2004).

Stalens yapmak için onun motivasyon açıklıyor Silence veya Exile :

"Alıcı sürgünler üzerinde tartışma Fransa, ve tüm Batı dünyası embroils bir anda film yazarları, bize yönelik hazırlıyor ve 'o sürgünde olmanın ne demek' içeriden gelen bizi, biz nasıl algıladıklarını Onları almak kim.

"Tüm süre derinden geldikleri kültürüne bağlı bir mesafeli vizyon ile aydınlanmış bir olağanüstü canlılık, tarafından somutlaşan acımasızca ücretsiz bu sürgün yazarlar, gözlemleyerek, biz muazzam bir fırsat aslında onları almak için güçlü olmak ne anlama edebiliyoruz.

Öncelikle diktatörlük karanlık sularında batık olsa ", daha sonra kendi bağlamları yırtık ve sürgüne atılmış, bu yazarlar çalışmalarını sürdürmektedir. Onlar gözlemlemek ve onların karakterleri 'iç ​​hareketleri tercüme ve insanın en mahrem ve bu nedenle en evrensel parçaları ile onlara yaklaşım. Bu bileşikler özellikle kemik kendilerini çalışır. Biz korku baskılara maruz veya güç ile inebriated zaman adam en kötü esinlenerek eserleri, insanlığın zayıflığın ve kırılganlığını açıklayacak. Kendi genişletilmiş algı sayesinde, bu yazarlar adam çırılçıplak soydu görmek için bize sağlamak için sahte bir bahane delmek hedefliyoruz.

"Onların sanatı bize konuşuyor, ve kötülüğün sıradanlığı içinde, iktidarın kötüye kullanılması olarak büyük ölçüde diktatörlüklerin sınırlarını aşıyor ve insan ilişkilerinin çok çekirdek içerir. Muazzam berraklık ile, onların gözleri kötü bakıyorlar ve her yerde başarılı olduğunu bize göstermektedir ...

"Film boyunca, yazarların tekil ve yalnız hikayeleri birbirlerine cevap. Kardeşlik derin bir duygu tekillik ötesinde dokuma; izleyiciler kendilerini kendi gözünden hem tanık ve yapanları bulmak. "